Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 


  Nawigator: Familia / Parafia / Grupy duszpasterskie / JMV – Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej Kontakt  E-mail
 
JMV – Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej


maryjne.jpg


Stowarzyszenie w naszej parafii skupia młodzież i dzieci pragnące pogłębić osobową więź z Bogiem raz polepszyć swoje kontakty z rówieśnikami i całym otoczeniem przez Maryję, dzięki której w ogóle Stowarzyszenie istnieje (powstało we Francji z polecenia Maryi podczas objawień w 1830 roku św. Katarzynie Loboure) oraz rozwija się (obecnie na całym świecie) i działa (podejmując różne obowiązki w parafiach).

Obecnie nasza Wspólnota liczy ok. 55 osób, na różnych stopniach formacji i w różnym wieku: od I kl. Szkoły podstawowej do I roku studiów.

Najstarsze osoby po wcześniejszym przygotowaniu, jako animatorki prowadzą spotkania w grupach młodszych. Jako Wspólnota przy Parafii staramy się brać czynny udział w jej życiu, szczególnie poprzez udział w Liturgii (Msza św. I soboty), adoracjach i procesjach.

Wyznaczony nam kierunek kroczenia z Maryją do Chrystusa, angażuje nas do osobistego rozwoju duchowego przez uczestnictwo w rekolekcjach etnich, dniach skupienia w ciągu roku orasz szczególnie w tym roku Jubileuszowym do odbycia (przez niektóre osoby ze Stowarzyszenia) pielgrzymki do Rzymu, gdzie odbędzie się także Międzynarodowe Spotkanie Grup Młodzieży Wincentyńskiej.

Wspólne spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00.