Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 


  Nawigator: Familia / Parafia / Grupy duszpasterskie / Wiara i Światło Kontakt  E-mail
 
Muminki


Jesteśmy Wspólnotą "Wiara i Światło", której ogólnoświatowym założycielem jest Kanadyjczyk Jean Vanier. Jest to ruch, w którego centrum znajdują się osoby z upośledzeniem umysłowym, a także ich rodziny i przyjaciele. W Parafii Św. Rodziny istniejemy od początku lat dziewięćdziesiątych.

Nasze spotkania,, w każdą I i III niedzielę miesiąca, rozpoczynają się Mszą św. (15,00) w kaplicy Matki Bożej Różańcowej.
Po Eucharystii przeżywanej bardzo kameralnie, rodzinnie przechodzimy do domu katechetycznego, by na agapie wspólnie świętować i radować się. Jest to czas zabaw, śpiewu, a także modlitwy i formacji w duchu wspólnoty.

Co 2 tygodnie zbiera się rada grupy, w skład której wchodzą: odpowiedzialna (czyli nasza liderka), 5 "paszczaków" (młodzi wolontariusze) oraz rodzic z dzieckiem niepełnosprawnym i Ksiądz Opiekun.

W miarę możliwości często staramy się być razem, dlatego wyjeżdżamy na wycieczki, przeglądy piosenek muminkowych, organizujemy zabawy karnawałowe, andrzejkowe. Raz w roku nasza wspólnota wyjeżdża na obóz, którego głównym celem jest integracja i wypoczynek. W roku ubiegłym, dzięki finansowej pomocy tej parafii przeżyliśmy 1O wspaniałych dni w Rabce, a w tym roku planujemy wspólny pobyt w Sopocie. Każdy uśmiech naszego dziecka to widomy znak braterskiego ducha we wspólnocie i owoc ewangelicznej posługi potrzebującym. Ufamy, że to zaangażowanie młodzieży i rodziców na rzecz naszych niepełnosprawnych podopiecznych będzie się rozwijało i przynosiło błogosławione owoce.

Opiekunem wspólnoty jest Ks. Paweł Jakób