Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 






  Nawigator: Familia / Parafia / Grupy duszpasterskie / Rodzina Radia Maryja Kontakt  E-mail
 
Rodzina Radia Maryja


13 października 1996 r., w 79 rocznice objawień Matki Bożej Fatimskiej, rozpoczęło swoja działalność Koło "Przyjaciół Radia Maryja". Na powstanie koła wyraził zgodę Śp. Ks. Proboszcz Henryk Chojnacki.

Spotykamy się 13 dnia każdego miesiąca, uczestniczymy w Mszy św. o godz. 18,00, w której zawierzamy Bogu i Jego Matce osobę Ojca Świętego.Jana Pawła II, Biskupów, Kapłanów, radio Maryja i jego dzieło ewangelizacji.

Po Mszy św. uczestniczymy w zebraniu w salkach katechetycznych w celu omówienia aktualnych zagadnień. Uczestniczymy w rekolekcjach formacyjnych czterech stopni organizowanych w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Organizujemy pielgrzymki na spotkania "Rodziny Radia Maryja"oraz do Sanktuariów Maryjnych. Trzykrotnie zorganizowaliśmy pielgrzymkę na spotkanie z Ojcem Świętym w Rzymie. Przeprowadzaliśmy różne akcje zbierania podpisów, m.in. wyraziliśmy sprzeciw przeciwko wejściu na ekrany kin filmu "Ksiądz" uwłaczający kapłanom i ich misji; wyraziliśmy sprzeciw przeciw wobec aborcji i szerzącej się pornografii. Zorganizowaliśmy pielgrzymkę do Warszawy na "Marsz Życia", którego celem było wyrażenie sprzeciwu ustawie o zabijaniu dzieci poczętych. Taki sam marsz odbył się w Tarnowie (byliśmy jego współorganizatorami). Działalność nasza polega też na rozprowadzaniu prasy katolickiej, czasopisma "Różaniec" (80 egz.) i miesięcznika "Rodzina Radia Maryja" (250 egz.).



Oprac. P. Zdzisława Biel