Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 


  Nawigator: Familia / Parafia / Grupy duszpasterskie / Straż Honorowa NSPJ Kontakt  E-mail
 
Straż Honorowa NSPJ


Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa powstała we Francji w roku 1863. Celem jej jest uczczenie NSPJ w odpowiedzi na skargę Zbawiciela, wypowiedzianą słowami psalmisty: "Na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem". Straż Honorowa NSPJ to ofiarowanie Bożemu Sercu w ciągu dnia jednej godziny wybranej. W czasie tej godziny, oddając się normalnym zajęciom, zwracamy się myślą do serca Pana Jezusa, ofiarujemy Mu swoje czynności, cierpienia, troski i radości.
W Parafii św. Rodziny Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa powstała w 1991 r. Założycielem był Ks. Eugeniusz Walentowicz, który był równocześnie Dyrektorem Diecezjalnym do roku 1997. Po roku 1997 obowiązki Opiekuna przejął Ks. Marian Oleksy (do roku 1999). Obecnie naszym Opiekunem Diecezjalnym jest Ks. Wiktor Paszek.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca prowadzimy Godzinę Obecności przy Sercu Jezusa, jako wynagrodzenie temu Sercu. Corocznie w okresie jesieni uczestniczymy w pielgrzymce diecezjalnej Straży honorowej NSPJ. Każdego roku w okresie czerwca bierzemy udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowej Straży NSPJ na Jasną Górę. W roku 1994 został ufundowany przez członków Straży Honorowej NSPJ sztandar i zegar miłosierdzia. Obecnie liczba żyjących członbków Straży Honorowej wynosi 35 osób, mamy nadzieję, że liczba ta będzie się powiększała. Zelatorem Straży Honorowej jest Kosoń Mieczysław.