Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 


  Nawigator: Familia Kontakt  E-mail
 zycz.JPG

 

tpsch.JPG

 

Szósta już niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej, ponieważ w każdej świątyni odczytywany jest ewangeliczny opis ostatnich godzin ziemskich Jezusa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień - najważniejszy i najistotniejszy okres w całym roku liturgicznym w którym wypominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana.

Liturgia Kościoła wspomina w tym właśnie dniu uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym usłyszymy od wszystkich czterech Ewangelistów. Msza święta rozpoczyna się od obrzędu poświęcenia palm a następnie uroczystej procesji do kościoła. Ten piękny zwyczaj poświęcenia palm pojawił się ok. VII w. na terenach dzisiejszej Francji, natomiast sama procesja wzięła swój początek z Ojczyzny Pana Jezusa. Dlatego właśnie wspólnota wierzących w Jerozolimie starała się bardzo dokładnie powtarzać wydarzenia z życia Chrystusa. I również w naszej Misjonarskiej wspólnocie dzieci wraz z Rodzicami i Dziadkami gromadząc się tak licznie przed Ostrą Bramą w Niedzielę Palmową, śpiewały uroczyste "Hosanna królowi Dawida" oddając cześć Jezusowi  - królowi naszych serc.

 

"A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida" - fragment z Ewangelii św. Mateusza.

Wspólnotowe śniadanie "Gwiazdeczek" w Niedzielę Palmową już z serdecznymi życzeniami dla siebie nawzajem a przede wszystkim dla nieobecnych.


  

rek_2.JPG

 

 

k3.jpg

Jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Nie było miejsca dla Ciebie" wystawione w Parafii Świętej Rodziny w Tarnowie.

Owoc pracy i wysiłku uczniów klas 4-a i 4-b oraz szkolnego chóru wraz z absolwentami Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Polskiej Marynarki Handlowej przy ul. Ks. Skorupki 9.

Serdeczne podziękowania oraz staropolskie "Bóg zapłać"za okazane serce Wychowawcom oraz wszelką pomoc Drogim Rodzicom a także, za pięknie skomponowany film przez Pana Pawła Piszczka i firmę HypertexFilm.

 

Odpoczynek Liturgicznej Służby Ołtarza w dniach 28 - 31 stycznia bieżącego roku na "białym szaleństwie" w Krynicy - Słotwinach.

krynica_ferie.jpg

Konkurs kolęd i pastorałek "Świeć gwiazdeczko, mała świeć" wspólnot "Wiary i Światła"

Po raz kolejny odbył się w Tarnowie 14 stycznia bieżącego roku. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas następujące wspólnoty:

  • "Pasjonaci" z Krakowa 
  • "Perełki" z Łańcuta
  • "Dominki Bis" z Jaworzna
  • "Antosie" z Jasła
  • "Gumisie" z Bochni

Dziękujemy wszystkim wspólnotom za tak liczne przybycie oraz wspólne świętowanie tajemnicy przyjścia Jezusa pośród nas, jako małego dzieciątka. 

 


 1476323_331992966939118_1618708833_n.jpgUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki która zawsze w Kościele obchodzona jest 1 stycznia jest okazją do złożeni sobie Życzeń Noworocznych. Jako Duszpasterze posługujący w Parafii Świętej Rodziny chcemy Życzyć, aby Maryja wraz z Jezusem, którego tak mocno tuli to swojego serca, również nad Wami oraz Waszymi Rodzinami rozłożyła płaszcz opieki. Niech ten Nowy Rok 2017 będzie błogosławiony, zdrowy, obfity we wszelkie łaski płynące z samego nieba a w rodzinach przepełniony wzajemną życzliwością, miłością, szacunkiem oraz dobrocią. Najserdeczniejsze Życzenia kierujemy w stronę Tych Parafian, którzy pracują i mieszkają poza granicami naszej Ojczyzny ale swoimi sercami zawsze są z nami. Wszelkiego Bożego błogosławieństwa na ten cały Nowy Rok.

 

W miniony piątek 30 grudnia 2016 roku obchodziliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Odpust ku czci Świętej Rodziny. Uroczystej Mszy świętej Odpustowej przewodniczył oraz Słowo Boże skierował Ojciec Lucjusz Wilk OFM - gwardianin Ojców Bernardynów w Tarnowie i ojciec duchowny dekanatu Tarnów - Południe, natomiast po Mszy św. odbył się koncert kolęd i pastorałek zespołu Talitha Kum.

P1010046.jpg

Więcej zdjęć...