Aktualności 
Parafia 
Działalność 
Nabożeństwa 
Ogłoszenia 
Galeria 
Kontakt
 
Do pobrania 
Zgromadzenie 
Linki 
Mapa serwisu 


  Nawigator: Familia Kontakt  E-mail
 "Światłem rozjaśnij naszą myśl,
W serca nam miłość świętą w lej,
I wątłą słabość naszych ciał
Pokrzep stałością mocy Twej".
 
Bierzmowanie0052.jpgOd takich właśnie słów z hymnu do Ducha Świętego rozpoczęła się w czwartek 11 maja 2017 roku o godzinie 15.30
uroczysta Msza Święta podczas której został udzielony sakrament bierzmowania. W tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiło 113 młodych ludzi z dwóch Tarnowskich parafii:   

- Świętej Rodziny  
- Matki Bożej Szkaplerznej


Biskup Stanisław Salaterski, który udzielał młodym siedmiorakich Darów Ducha Świętego podkreślił w kazaniu, że stają się od tego momentu dla świata radosnymi świadkami Chrystusa, który pokonał śmierć zmartwychwstając. Takie jest ich zadanie aby szli i świadczyli o wierze, która potrafi przezwyciężyć każdy kryzys i doświadczenie pod warunkiem, że jest to wiara głęboko zakorzeniona w Chrystusie. Młodym ludziom życzymy aby sakrament który wprowadza ich w nowe aspekty wiary jako świadków, pozwolił im mocno przylgnąć do Jezusa, pełnego miłości i miłosierdzia.

Galeria dostępna w MENU/GALERIA lub pod tym linkiem

 

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2017 roku w Piekarach pod Krakowem odbyła się Vincentiana.

Przegląd Piosenki Religijnej bo właśnie taka jest idea Vincentiany jest o tyle ważnym spotkaniem, iż gromadzi blisko pół tysiąca młodych ludzi. Uczestnicy przyjeżdżają z misjonarskich parafii i nie tylko, bo również pojawia się młodzież z placówek prowadzonych przez siostry miłosierdzia. Niesamowita radość w tym roku była z faktu, że przegląd który jest od zarania organizowany przez braci kleryków z misjonarskiego seminarium w Krakowie, odbył się po roku przerwy i to w dodatku z ogromnym rozmachem. Na zaproszenie kleryków którzy tegorocznej Vincentianie nadali hasło "uwierzyliśmy miłości", pozytywnie odpowiedziała również nasza parafia, przywożąc z Tarnowa do Piekar ponad 40 osobową grupę młodych ludzi. Także w czasie trwania Vincentiany udało się zwiedzić Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Modlitwa, wrażenia oraz muzyka które emanowały w tym czasie w stronę młodych ludzi, mamy nadzieję że na długo pozostaną w sercach i wydadzą bardzo dobre owoce.

 
Duszpasterze i Opiekunowie z Tarnowa

 


 zycz.JPG

 

tpsch.JPG

 

Szósta już niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej, ponieważ w każdej świątyni odczytywany jest ewangeliczny opis ostatnich godzin ziemskich Jezusa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień - najważniejszy i najistotniejszy okres w całym roku liturgicznym w którym wypominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana.

Liturgia Kościoła wspomina w tym właśnie dniu uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym usłyszymy od wszystkich czterech Ewangelistów. Msza święta rozpoczyna się od obrzędu poświęcenia palm a następnie uroczystej procesji do kościoła. Ten piękny zwyczaj poświęcenia palm pojawił się ok. VII w. na terenach dzisiejszej Francji, natomiast sama procesja wzięła swój początek z Ojczyzny Pana Jezusa. Dlatego właśnie wspólnota wierzących w Jerozolimie starała się bardzo dokładnie powtarzać wydarzenia z życia Chrystusa. I również w naszej Misjonarskiej wspólnocie dzieci wraz z Rodzicami i Dziadkami gromadząc się tak licznie przed Ostrą Bramą w Niedzielę Palmową, śpiewały uroczyste "Hosanna królowi Dawida" oddając cześć Jezusowi  - królowi naszych serc.

 

"A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida" - fragment z Ewangelii św. Mateusza.

Wspólnotowe śniadanie "Gwiazdeczek" w Niedzielę Palmową już z serdecznymi życzeniami dla siebie nawzajem a przede wszystkim dla nieobecnych.


  

rek_2.JPG

 

 

k3.jpg

Jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Nie było miejsca dla Ciebie" wystawione w Parafii Świętej Rodziny w Tarnowie.

Owoc pracy i wysiłku uczniów klas 4-a i 4-b oraz szkolnego chóru wraz z absolwentami Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Polskiej Marynarki Handlowej przy ul. Ks. Skorupki 9.

Serdeczne podziękowania oraz staropolskie "Bóg zapłać"za okazane serce Wychowawcom oraz wszelką pomoc Drogim Rodzicom a także, za pięknie skomponowany film przez Pana Pawła Piszczka i firmę HypertexFilm.

 

Odpoczynek Liturgicznej Służby Ołtarza w dniach 28 - 31 stycznia bieżącego roku na "białym szaleństwie" w Krynicy - Słotwinach.

krynica_ferie.jpg

Konkurs kolęd i pastorałek "Świeć gwiazdeczko, mała świeć" wspólnot "Wiary i Światła"

Po raz kolejny odbył się w Tarnowie 14 stycznia bieżącego roku. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas następujące wspólnoty:

  • "Pasjonaci" z Krakowa 
  • "Perełki" z Łańcuta
  • "Dominki Bis" z Jaworzna
  • "Antosie" z Jasła
  • "Gumisie" z Bochni

Dziękujemy wszystkim wspólnotom za tak liczne przybycie oraz wspólne świętowanie tajemnicy przyjścia Jezusa pośród nas, jako małego dzieciątka.